İYİLİKTE YARIŞA VAR MISINIZ?

10 Muharrem salı günü  okulumuz konferans salonunda İHH Yetim Birimi başkanı Murat Beyin katılımı ve sunumlarıyla "İYİLİKTE  YARIŞAN SINIFLAR" projesi tanıtıldı. Programa ilçe millieğitim müdürümüz Faik Kaptan hocamız ve vakıf başkanımızla birlikte projeye destek veren okulların idarecileri de katıldılar. Proje çalışmaları hakkında detaylı bilgi veren Murat Yılmaz Beyin sunumu sonrası öğrenciler merak ettikleri soruları Murat Yılmaz Bey'e  yönelttiler. Program öncesi misafirlere , 21 sınıf yetimimiz ve 11 bireysel yetimimiz olduğu bilgisi paylaşılırken ,program sonrası bazı velilerimizin ayrı ayrı   talebi ile 5 bireysel yetim kardeş başvurusu için de  ilk ay ödemeleri de alındı.İHH Yetim Birimi başkanı Murat Bey'e davetimize icabet etmelerinden ve istifade edinilen sunumlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

 İyilikte yarışmaya devam ediyoruz inşallah.  Sınıflarımızın yetim kardeşleri hakkında özet bilgi aşağıdaki tabloda yer alıyor.Her cuma "Yetim Kardeşime Sadaka Günüm"  sloganı ile sınıflarda oluşturulan kumbaralara  atılacak harçlıklarla  ay  sonunda 100 tl biriktirmesi gereken sınıflarımız ayrıca evlere gönderilecek kumbaralarla da yetim kardeşlerine destek olmaya devam edecekler. Projeye inşallah bireysel yetim kardeş sayımızı artırarak devam etmeyi ve rabbimizin rızasınca destek verebilmemizi niyaz eyliyoruz. Selam ve dua ile.

Sınıflarımızın Yetim Kardeşleri

 

SINIF

ADI

YAŞI

CİNSİYETİ

ÜLKESİ

YAŞADIĞI YER

Minik Kalpler

MÜHREM

4

KIZ

TÜRKİYE

TÜRKİYE

Uğur Böcekleri

MUHAMMED

3

ERKEK

FİLİSTİN

FİLİSTİN

Çalışkan Arılar

YASİR

5

ERKEK

SURİYE

SURİYE

Dahiler

MÜMİN

3

ERKEK

FİLİSTİN

FİLİSTİN

Bilginler

AHMED

4

ERKEK

FİLİSTİN

FİLİSTİN

Mucitler

FATMA

5

KIZ

MORİTANYA

MORİTANYA

Yıldızlar

ZÜHDİ

5

ERKEK

FİLİSTİN

FİLİSTİN

1-A

TELA

5

KIZ

FİLİSTİN

FİLİSTİN

1-B

MİM

5

KIZ

BANGLADEŞ

BANGLADEŞ

1-C

TABASUM

7

KIZ

AFGANİSTAN

AFGANİSTAN

1-D

MARVİ

7

KIZ

PAKİSTAN

PAKİSTAN

2-A

SARE

7

KIZ

FİLİSTİN

FİLİSTİN

2-B

MUHAMMED

6

ERKEK

FİLİSTİN

FİLİSTİN

3-A

ADNA

6

KIZ

BOSNA HERSEK

BOSNA HERSEK

3-B

ADEM

5

ERKEK

SUDAN

SUDAN

4-A

TESHALE

9

ERKEK

ETİYOPYA

ETİYOPYA

4-B

MUHAMMED EMİN

11

ERKEK

MORİTANYA

MORİTANYA

5-A

MUHAMMED

6

ERKEK

SURİYE

LÜBNAN

5-B

HAŞİM

5

ERKEK

SURİYE

SURİYE

6-A

ALBİNA

6

KIZ

ARNAVUTLUK

ARNAVUTLUK

7-A

NİDA

8

KIZ

YEMEN

YEMEN